Виїзні акції служби зайнятості – крок назустріч жителям села!


Фахівці Мукачівського районного центру зайнятості провели чергову виїзну акцію – «Інформуємо, консультуємо, навчаємо, працевлаштовуємо!» – на території села Макарьово. У заході взяли участь: представники місцевого самоврядування Макарівської С/Р та Мукачівського місцевого центру з надання беоплатної правової допомоги, зайняті жителі сіл Макарьова та Барбова, учнівська молодь та педагогічні працівники Макарівської ЗОШ I-IIIст., ромське населення громади. 
Начальник відділу активної підтримки Мукачівського РЦЗ Т.Медвідь привітала присутніх та зазначила: «Мобільний центр зайнятості – це сучасна форма взаємодії з населенням для оперативного та доступного інформування про соціальні послуги Державної служби зайнятості». Фахівець наголосила, що найбільш затребуваними нині на ринку праці є робітничі професії, а також вказала, що успіху у пошуку роботи найбільше сприяють активна поведінка на ринку праці, високий кваліфікаційний рівень, позитивне відношення до життя. 
Не залишилася поза увагою мешканців села і така послуга СЗ, як профнавчання безробітних. Присутні ознайомилися з переліком професій, за якими на сьогоднішній день здійснюється профнавчання, в т.ч., на базі ЦПТО ДСЗУ, перспективами подальшого працевлаштування за обраною професією. Також обговорили питання участі у громадських, сезонних роботах: місця та терміни їх проведення, умови організації; видачу ваучерів для підтримки конкурентоспроможності на ринку праці окремих категорій населення; розвитку самозайнятості та відкриття власної справи за рахунок одноразової виплати допомоги по безробіттю, що значно допоможе реалізувати невикористані можливості українського села.
Увагу присутніх було закцентовано на попередження нелегальної трудової міграції та протидії торгівлі людьми; надано інформацію та контакти щодо безкоштовної та конфіденційної допомоги постраждалим від торгівлі людьми.
Про надання безоплатної первинної та вторинної правової допомоги громадянам окремих категорій розповіла головний спеціаліст відділу правопросвітництва та взаємодії з суб’єктами Мукачівського місцевого центру з надання безоплатної первинної правової допомоги О.Задна.
З неабиякою цікавістю учасники задавали питання, адже захід набув активного характеру і проходив у форматі «питання-відповіді». 
Секретар виконкому Макарівської С/Р з вдячністю відзначила активну роботу працівників районної служби зайнятості в частині профорієнтації, зазначивши, що учнівська молодь села неодноразово брала участь в різноманітних масових заходах.
Заходи з використанням мобільного центру зайнятості дають змогу наблизити послуги служби до кожної зацікавленої в цьому людини та зменшити бар’єр пасивності сільських жителів. Такі виїзні зустрічі є адресними та оптимальними для роботи з сільським населенням, завжди є зворотній зв’язок та підвищується рівень інформованості з соціальних питань. 
Виїзна акція ЦЗ – це кваліфікована та достовірна допомога жителям села, а для когось – надія та певний шанс досягнути бажаного, вирішивши за допомогою СЗ питання зайнятості, реалізувати себе в професійному плані та стати успішною людиною.
Мукачівський районний центр зайнятості завжди готовий допомогти!